• OZNAM

• Oznamujeme rodičom, že v našej škole je všetko v poriadku, nemáme žiadnu mimoriadnu situáciu.

• Slávnostná akadémia

• Pozývame všetkých rodičov, starých rodičov a známych na slávnostnú akadémiu ku Dňu matiek, ktorá sa uskutoční v utorok 21. mája 2024, Naši žiaci sa predstavia pestrým umeleckým programom.

• Deň narcisov už vo štvrtok

• Vo štvrtok 18. apríla môžete aj v našej škole prispieť na boj proti zákernej rakovine. Členovia Školského parlamentu vás navštívia v triede v priebehu prvých troch hodín. Vopred ďakujeme.

• Riaditeľské voľno

• Riaditeľ školy vyhlasuje na deň 5.4.2024 (piatok) riaditeľské voľno z dôvodu mestských osláv Dňa učiteľov. V prevádzke nebude ani školský klub detí, centrum voľného času a školská jedáleň. Z obeda sa vyhlasovať nemusíte, urobíme to automaticky.

• Zbierka Hodina deťom

• Dňa 21.3.2024 sa uskutoční celoslovenská zbierka Hodina deťom, kde dobrovoľnícke tímy z celého Slovenska budú v uliciach zbierať príspevky do pokladničiek. Výnos je určený na pomoc deťom z jednorodičovských rodín, ktoré sú ohrozené chudobou a sociálnym vylúčením. Zbierku každoročne už viac ako 20 rokov organizuje Nadácia pre deti Slovenska. Aj tento rok sa naša škola rozhodla do zbierky zapojiť a to v čase od 9:40 - 12:15 h. V tomto čase môžu žiaci, zamestnanci či rodičia prispieť do pokladničky v našej škole. Vopred ďakujeme.
            Realizáciu zbierky má na starosti náš Školský parlament.

• Riaditeľské voľno

• Z dôvodu Testovania 9 vyhlasuje riaditeľ školy na deň 20.3.2024 riaditeľské voľno, ktoré sa týka ročníkov 5. - 8. Žiaci prvého stupňa majú riadne vyučovanie.

• Zbierka na dobrú vec

• Naša škola sa pripojila k výzve Občianskeho združenia Maják nádeje, ktoré sa stará o mamičky s deťmi, ktoré sa ocitli v núdzi. V piatok 15. marca uskutočníme zbierku, v ktorej za príspevok 3 eurá dostane žiak srdiečko, vyrobené s materinskou láskou, ale aj zúfalstvom. Pomôžme ľuďom, ktorí sa nie vlastnou vinou ocitli v nezávideniahodnej situácii. Vopred ďakujeme.

Realizáciu zbierky má na starosti náš Školský parlament.

• Zápis do prvého ročníka

• V apríli 2024 sa uskutoční zápis predškolákov do prvého ročníka. Slávnostný zápis prebehne v našej škole 4. apríla. Srdečne pozývame :-)

• Hurá prázdniny

• Práve sa začínajú jarné prázdniny, ktoré potrvajú do 3. marca. Užite si ich v zdraví a radosti :-)

• Venujte nám 2%

• Vážení rodičia a priatelia školy,

uchádzame sa o venovanie 2% z Vašich daní nášmu rodičovskému združeniu. Pomôžete tým našej škole a skvalitneniu podmienok na realizáciu vzdelávania a ostatných aktivít. Podrobnosti nájdete v záložke 2%

Vopred Vám ďakujeme.

• Úprava poplatkov v CVČ

• V zmysle Všeobecne záväzného nariadenie mesta Humenné č. 195/2023 sa upravujú od 1.1.2024 príspevky na čiastočnú úhradu nákladov v školských zariadeniach.  V Centre voľného času sa pri príspevkoch zohľadňuje trvalé bydlisko dieťaťa (v Humennom alebo v obci mimo Humenného), odovzdanie vzdelávacieho poukazu a výška príspevku obce, kde má dieťa trvalé bydlisko. Poplatky v CVČ sa upravujú nasledovne:

1. 5 EUR mesačne platí dieťa s trvalým pobytom v meste Humenné.

2. 2,50 EUR mesačne platí dieťa podľa ods. 1, ktoré odovzdalo škole vzdelávací poukaz.

3. 11,90 EUR mesačne platí dieťa s trvalým pobytom v meste Humenné, ktorého rodičia neodovzdali čestné vyhlásenie, tzn. CVČ nedostalo na dieťa od mesta finančný príspevok. Takýto príspevok platí aj dieťa za druhý a ďalší krúžok, ktorý navštevuje.

4. 11,90 EUR mesačne platí dieťa s trvalým pobytom mimo mesta Humenné. Ak obec, v ktorej má dieťa trvalý pobyt poskytne finančné prostriedky na mzdy a prevádzku v plnej výške, uhradí zákonný zástupca dieťaťa príspevok v zmysle ods. 1. Ak obec finančné prostriedky neposkytne v plnej výške, rozdiel uhradí zákonný zástupca dieťaťa.

5. Príspevok sa na základe rozhodnutia riaditeľa školy odpúšťa, ak plnoletý člen ZÚ alebo zákonný zástupca neplnoletého dieťaťa o to písomne požiada a predloží doklad o tom, že je poberateľom dávky v hmotnej núdzi a príspevkov k dávke v hmotnej núdzi podľa osobitného predpisu.

Presné znenie a určenie výšky príspevkov pre mládež a dospelých je obsahom Rozhodnutia riaditeľa, ktoré nájdete v prílohe a v úplnom znení VZN, ktoré nájdete na webovej stránke mesta Humenné.

Príspevky je možné hradiť mesačne, alebo vopred za viac mesiacov.

Rozhodnutie_o_poplatku_v_CVC_januar_2024.pdf